Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 32 людини

ЗНО/НМТ

Дата: 13 січня 2020 о 07:51, Оновлено 27 лютого о 10:13

НМТ-2025: що потрібно знати про реєстрацію

Основні засади процесу реєстрації для участі у вступному випробуванні на бакалаврські програми, зокрема створення персонального кабінету й унесення в ньому даних та інформації, визначено Порядком реєстрації осіб для участі в національному мультипредметному тесті у 2025 році.

З’ясуймо, що потрібно знати, щоб успішно зареєструватися для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ). Основний період реєстрації триватиме з 6 березня до 3 квітня 2025 року.

6 березня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти стане доступним спеціальний сервіс, за допомогою якого потенційні учасники НМТ матимуть змогу створити персональний кабінет. Це можна зробити автоматично за допомогою застосунку Дія або ж шляхом заповнення форми в реєстраційному сервісі.

Після створення персонального кабінету в ньому потрібно буде виконати такі дії:

  • зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», відомості про заклад освіти (для випускників поточного року), у разі потреби поставити відмітку про проходження НМТ під час додаткових сесій, указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де учасник / учасниця планує  перебувати в дні проведення НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;
  • завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів (їх перелік програма визначить автоматично відповідно до способу створення персонального кабінету і внесених реєстраційних даних);
  • підтвердити бажання взяти участь в НМТ і надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі.

Зупинімося докладніше на тому, дані яких документів потрібно зазначати під час реєстрації.

Якщо потенційні учасники НМТ під час створення персонального кабінету виберуть опцію «Створити за допомогою Дії», то їхні персональні дані буде заповнено автоматично. Для цього достатньо через Дію надіслати копію цифрового документа (ID-картки або закордонного паспорта). У такому разі не потрібно буде вручну вводити персональні дані й завантажувати сканкопії паспорта та картки платника податків.

Створюючи персональний кабінет самостійно, потенційні учасники НМТ в спеціальному сервісі вказують особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження), вибирають з переліку тип паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, і зазначають його дані. Якщо це паспорт книжечка, то потрібно вказати його серію і номер, якщо це ID-картка — тільки номер.

Також потрібно увести реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), а в разі його відсутності поставити в реєстраційній формі відповідну позначку. У 2025 році з’явилася можливість вказувати (за наявності) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (ЄДДР).

До обов’язкових реєстраційних документів належить і документ, що підтверджує інформацію про освіту. Відповідно обов’язковими для завантаження будуть копії:

  1. паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюють реєстрацію. У разі неможливості завантаження сканкопії або фотокопії документа, що посвідчує особу, вступники замість нього можуть завантажити сканкопію (фотокопію) довідки з ЄДДР / витягу із реєстру територіальної громади, що містить інформацію про відповідний документ, що посвідчує особу, інформацію про який внесено в персональному кабінеті;
  2. документа, що підтверджує внесену інформацію про  РНОКПП: картка платника податків, або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП, або свідоцтво про народження, до якого внесено дані про РНОКПП, або довідка про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків, або довідка про внесення відомостей до ЄДДР, або витяг із реєстру територіальної громади;
  3. документа, що підтверджує інформацію про освіту:
  • для цьогорічних випускників – копія довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році;
  • для випускників минулих років – копія одного з таких документів: документа про повну загальну середню освіту, документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, документа про здобутий освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, документа про здобутий ступінь вищої освіти, виписки з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО, яка  підтверджує наявність у ньому одного із зазначених у цьому підпункті документів про освіту. 

Для окремих категорій учасників важливою буде ще й така інформація.

Якщо під час вибору навчального предмета із запропонованого переліку учасник / учасниця, заповнюючи реєстраційну форму, вкаже на бажання виконувати завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії мовою корінного народу або національної меншини, то йому / їй потрібно буде завантажити ще й копію довідки про мову навчання.

Вступники, які в реєстраційному сервісі вказали на потребу створення особливих (спеціальних) умов у ТЕЦ, мають завантажити копію медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900. Якщо такого медичного висновку не надано або надано медичний висновок без дотримання вимог законодавства щодо нього, вступника буде зареєстровано для участі в НМТ без створення особливих (спеціальних) умов у ТЕЦ.

Звертаємо увагу на те, що в разі ненадання тих чи тих копій документів або надання копій, що не відповідають вимогам, вступнику / вступниці буде запропоновано усунути недоліки якнайшвидше, але не пізніше ніж до 8 квітня.

Зауважимо також, що Порядком реєстрації осіб для участі в національному мультипредметному тесті у 2025 році визначено, у яких спосіб вступники можуть вносити зміни до реєстраційних даних, як подавати заяву про зміну мови завдань або про зміну спецумов, а також як подавати апеляційну заяву на оскарження рішення регламентної комісії в разі відмови в реєстрації.

Про інші особливості процедури реєстрації для участі в НМТ говоритимемо під час прямого етеру «НМТ-2025: ви запитуєте — ми відповідаємо».

СКЛАДНИКИ

НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ 2024

У межах вступної кампанії 2024 року для вступу на бакалаврат (магістратуру – для медичних спеціальностей) передбачено проведення  національного мультипредметного тесту (НМТ)

НМТ міститиме чотири блоки завдань: три обов’язкових і один на вибір. До обов’язкових увійшли  українська мова, математика та історія України. Блок на вибір міститиме завдання з навчального предмета, який вступник / вступниця вибере під час реєстрації для участі в тестуванні. Серед запропонованих на вибір предметів будуть українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.

На виконання завдань НМТ буде відведено 240 хвилин  —  із розрахунку по 60 хвилин на кожний навчальний предмет. 

Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зміст завдань з історії України охоплюватиме події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

Тести з української мови, історії України, української літератури, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики — 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької,  французької) — 32 завдання.

​​​​​

Оцінювання наданих учасником відповідей на завдання з кожного предмета НМТ буде здійснено відповідно до схем нарахування балів, подібних до використовуваних у ЗНО.

У жодному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, тому одразу після проходження тесту кожний учасник / кожна учасниця дізнається про кількість набраних тестових балів. 

Кількість тестових балів, отриманих учасниками під час виконання завдань із кожного  предмета НМТ, буде переведено до шкали 100–200 балів. Таблиці переведення тестових балів до шкали 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно.

Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційні варіанти з усіх  предметів НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися зі структурою тестів й орієнтовною складністю завдань та  попрактикуватися в їх виконанні. 

Докладніше про зміст, структуру кожного предмета НМТ й оцінювання з нього читайте у відповідних розділах.

УКРАЇНСЬКА МОВАМАТЕМАТИКАІСТОРІЯ УКРАЇНИУКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРАБІОЛОГІЯГЕОГРАФІЯІНОЗЕМНІ МОВИФІЗИКАХІМІЯ

ВСТУПНА КАМПАНІЯ – 2023: ВИЗНАЧЕНО ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році (далі – Порядок) і надіслало його до Міністерства юстиції України для державної реєстрації. 

У цьому документі описані терміни вступної кампанії, основні критерії відбору абітурієнтів, подана інша важлива для вступників інформація.

Про деякі особливості вступної кампанії у 2023 році 

Вступні випробування на бакалаврат

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).

НМТ – комп’ютерний онлайн-тест, що міститиме два блоки завдань: основний і додатковий. Обов’язкові навчальні предмети, що увійшли до основного блоку, – українська мова та математика. Додатковий блок міститиме завдання з навчального предмета, який вступник вибере під час реєстрації для участі в тестуванні. Серед запропонованих на вибір предметів будуть історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька), біологія, фізика та хімія.

Докладніше про зміст блоків НМТ – тут

Зазначимо, що після завершення виконання всіх завдань НМТ у тимчасовому екзаменаційному центрі (ТЕЦ) учасник бачитиме на моніторі комп’ютера, за яким він працював, інформацію про кількість отриманих ним тестових балів. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати з  кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення тестових балів у шкалу 100–200 подано в додатку 5 до Порядку.

Зауважте, що кількість тестових балів, отриманих учасниками за виконання завдань з окремого  предмета  НМТ, буде переведено до шкали 100–200 балів за умови, що з цього предмета набрано не менше 10 % від загальної кількості тестових балів. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.  

До результатів кожного предмета НМТ буде застосовано ваговий коефіцієнт відповідно до спеціальності, на яку абітурієнт вступає. Вагові коефіцієнти оцінок предметів НМТ наведено в додатку 7 до Порядку. 

Зауважте, що для вступу, крім результатів НМТ 2023 року, також можна буде використовувати результати ЗНО 20202021 років та НМТ-2022


Вступні випробування до магістратури

Для охочих вступати до магістратури у 2023 році проводитимуть єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ),  а також єдиний вступний іспит ( ЄВІ).

ЄФВВ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника з фаху.

ЄВІ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника).

Для конкурсного відбору зараховують бал (бали):

1) ЄВІ та ЄФВВ (2023 року) – для вступу на спеціальності галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини»;

2) ЄВІ та ЄФВВ (2023 року) або ЄВІ 2023 року та фахового іспиту – для вступу на спеціальність 061 «Журналістика»;

3) ЄВІ (2023 року), фахового іспиту – для вступу на інші спеціальності. 

Реєстрацію заяв на участь в ЄВІ та ЄФВВ здійснюють у терміни, встановлені Міністерством освіти і науки України. Графік проведення вступних випробувань до магістратури буде затверджено згодом.

ЄВІ та ЄФВВ цьогоріч відбуватимуться у формі  комп’ютерних онлайн-тестів, які можна буде пройти лише в спеціальних ТЕЦ (як і НМТ), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також за кордоном. Перелік країн і міст, де можна буде пройти вступні випробування до магістратури, завчасно з’явиться на нашому сайті. 

Завдання тесту загальної навчальної компетентності ЄВІ буде укладено відповідно до Програми тесту загальної навчальної компетентності, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 11 лютого 2022 року № 158.

Завдання тестів з іноземних мов ЄВІ буде укладено відповідно до Програми єдиного вступного іспиту з іноземних мов для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 28 березня 2019 року № 411.

Завдання предметного тесту ЄФВВ буде укладено відповідно до програм предметного тесту єдиного фахового вступного випробування, затверджених наказами Міністерства освіти і науки України від 3 лютого 2022 року № 107 для вступу на спеціальності 081 «Право» та 293 «Міжнародне право», від 11 лютого 2022 року № 153, 154, 155, 156, 157 для спеціальностей галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 29 «Міжнародні відносини».

Нагадуємо, що Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році наразі перебуває в Міністерстві юстиції України. Під час проведення державної реєстрації до тексту Порядку можуть бути внесені зміни.

Коментарі:
Коментарів поки немає.
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.