День української писемності та мови
9 листопада в Україні відзначається свято - День української писемності та мови. Це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Літературознавці вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Уже традиційно цього дня наші учні та вчителі долучилися до написання ХХ ювілейного Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Молодші школярі зайнялися виготовленням лепбука "9 листопада - День писемності та мови" (класні керівники: Герасименко Л.І., Молодецька Р.І.), першокласники ознайомилися з мовознавчою афішою "Вивчай! Знай! Рідну мову люби, поважай!" (класний керівник: Титар Н.С.). Учні 4 класу взяли участь у вікторині "Що я знаю про рідну мову?" (класний керівник: Шимко Н.Г.).
Учні 5-11 класів підготували рекламу "Обирай українську!".
Для учнів 6 класу було проведено мовознавчий двобій "За Україну, за її мову!" (учитель: Джепа О.Г.). Змагалися команди дівчат "Українки" та хлопців "Патріоти". Згадали прислів'я і приказки, фразеологізми, почитали скоромовки, поримували та весело провели час. У запеклому двобої з рахунком 25:24 перемогли "Українки". Учні 8 класу з учителем Джепою О.Г. провели конкурс на краще декламування віршів про мову, де школярі продемонстрували свої ораторські здібності.
Семикласники разом зі своїм класним керівником Керекелицею О.С. здійснили "Подорож океаном рідної мови". Діти показали свої знання з лексикології, фразеології, народної творчості, продемонстрували своє логічне мислення. Класна кімната сяяла не тільки усмішками дітей, а й вишиванками, яскравими висловами про нашу рідну мову.
Вихователі групи подовженого дня Пешкова Ю.О. та Бондаренко О.Ю. провели тематичний захід "Моя мова калинова!". Вихованці дізналися багато цікавого з історії виникнення української писемності. Ознайомилися із народною скарбницею прислів'їв та приказок. Зачитали вірші Т.Г. Шевченка.
Цікаві та насичені дні пройшли в Малоперещепинському закладі освіти. Адже для кожного народу мова - найбільший скарб. Кожен з нас повинен пам'ятати, плекати, збагачувати і примножувати її багатство. Бо людина, яка забула свою мову, не живе, а існує.